Kavaklı, Eski Samsun Yolu Cd. No:3/1, 61300 Akçaabat/Trabzon

  Hakkımızda

  Anasayfa » Hakkımızda

  Dr İzzettin Kahraman Hakkında

  Op. Dr. İzzettin Kahraman, 1972 Trabzon Akçaabat doğumludur. 1995 yılında Karadeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitimini tamamlayarak göreve başlamıştır. Genel cerrahi alanında uzmanlık derecesine sahiptir ve 20 yıldır genel cerrahi alanında çalışmalar sergilemektedir Günümüze kadar birçok önemli ameliyat gerçekleştirmiştir. Mevcut görev yeri Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesidir. Daha önce çalıştığı kurumlar arasında:

  • Erzincan İliç Devlet Hastanesi
  • Trabzon Numune Hastanesi
  • Trabzon Vakfıkebir Devlet Hastanesi
  • Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

  yer almaktadır. 20 yılın üzerinde bir süreyle kurum deneyimine sahip olan İzzettin Kahraman, İngilizce diline hakimdir. Devlet hastanelerinde genel cerrahi konusunda ilklere imza atmasıyla bilinmektedir. Birçok akademik çalışmada doğrudan katısı bulunmaktadır. Günümüze kadar 9 adet araştırmada engin bilgilerini paylaşmıştır. Araştırmalarından bazıları, uluslararası tıp dergilerinde yayınlaşmıştır ve ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi’nde yer almaktadır. Çalışmaları arasında:

  • Changes in the frequencies of abdominal wall hernias and the preferences for their repair: a multicenter national study from Turkey.
  • A rare cause of small bowel obstruction in adults: persistent omphalomesenteric duct.
  • Transabdominal migration of retained surgical sponge.
  • Transstomal small bowel evisceration after colonic perforation secondary to ischemic colitis.

  Gibi önemli çalışmaları yer almaktadır. Aynı zamanda ameliyatsız olarak safra yollarındaki tıkanıklıkları, endoskopik yöntemle çözülen ERCP adı verilen yöntemi devlet hastaneleri genelinde ilk defa uygulamıştır. Bu yönüyle ülke çapında birçok ilke imza atmıştır. Şu anki yer aldığı görevi Özel M7 hastanesidir. Halen Trabzon’da yaşayan İzzettin Kahraman, genel cerrahi alanında çalışmalarına ve ameliyatlarına devam etmektedir. Ülkemizin yetiştirdiği ender genel cerrahi uzmanlarından birisi olarak bilinmektedir.

  Ücretsiz Ön Görüşme için